The Phora  

Go Back   The Phora > International Forums > The Phora - Hrvatska > Znanstveni kutak
User Name
Password
Blog Register FAQ Members List Calendar Mark Forums Read

Znanstveni kutak Genetika, antropologija, psihologija, biologija, ekonomija, tehnologija, oružje, okultno... Neka se zna da smo i pametni.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-09-2013, 07:03 PM
slobodagovora's Avatar
slobodagovora slobodagovora is offline
jad i čemer

Country: Croatia

Quote:
'Javna rasprava o zdravstvenom odgoju je farsa, Jovanović će izigrati Ustavni sud'

Zanima me što ministar misli napraviti u vezi toga da je Ustavni sud rekao da se trebaju poštovati filozofska i vjerska uvjerenja roditelja. Iako duboko vjerujem da većina roditelja želi program koji uključuje vrijednosti, a ne ovaj bezvrijednosni, čak i da samo 30 posto roditelja želi drugačiji program njihova filozofska i vjerska uvjerenja bi se trebala poštovati. No, ministar Jovanović je unaprijed rekao da će izigrati Ustavni sud – smatra Ilčić.

Autor: Zoran Stupar Utorak, 09 Srpanj 2013 14:42

U Hrvatskoj je u tijeku javna rasprava o zdravstvenom odgoju. Nakon što je Ustavni sud krajem svibnja ukinuo Kurikulum zdravstenog odgoja, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta raspisalo je javnu raspravu o Kurikulumu. No, kako tvrdi Ladislav Ilčić iz GROZD-a, riječ je o – farsi.

- Javna rasprava o zdravstvenom odgoju je farsa jer odgovorni na tribinama nisu zainteresirani čuti ili ozbiljno prihvatiti drugačije mišljenje. Primjerice, na početku tribine u Zagrebu podijeljeni su papirići na koje su ljudi mogli postavljati pitanja. Moderator Darko Tot, pomoćnik ravnatelja Agenzije za odgoj i obrazovanje, kao moderator je pričao trećinu vremena, a na koncu zaključio da nema vremena za pitanja. Osim toga, jedan od govornika napao je publiku riječima da je jedini problem u tome što (publika) 'mrzi homosekualce' – kaže Ilčić.

Tribina je u Zagrebu održana potkraj lipnja; nakon Zagreba, uslijedile su tribine u Rijeci i Osijeku. Riječka tribina dosad je najposjećenija – u Gradsku vijećnicu došlo je više od stotinu zainteresiranih. No, Ilčić vjeruje da je sve već odlučeno i da javna rasprava neće promijeniti Jovanovićevu odluku da uvede isti onaj Kurikulum koji je Ustavni sud ukinuo.

- Ideja njihovog jednoumlja je da samo oni imaju pravo na istinu; ono što kažu mora biti tako. Kada bi dozvolili demokraciju i dopustili da roditelji biraju, izgubili bi. Mene zanima koja će institucija u Hrvatskoj brinuti da se poštuje odluka Ustavnog suda koji je ukinuo Kurikulum jer nije provedena javna rasprava i jer nisu poštivana prava roditelja. Zanima me što ministar misli napraviti u vezi toga da je Ustavni sud rekao da se trebaju poštovati filozofska i vjerska uvjerenja roditelja. Iako duboko vjerujem da većina roditelja želi program koji uključuje vrijednosti, a ne ovaj bezvrijednosni, čak i da samo 30 posto roditelja želi drugačiji program njihova filozofska i vjerska uvjerenja bi se trebala poštovati. No, ministar Jovanović je unaprijed rekao da će izigrati Ustavni sud – smatra Ilčić.

MZOS je objavilo da će u Splitu danas (utorak) biti održana javna tribina s početkom u 18 sati u Osnovnoj školi 'Sućidar' u Splitu. Unatoč mišljenju kako je riječ o farsi, Ilčić poziva roditelje da dođu.

- Pozvao bih roditelje na tribinu. Moramo biti što prisutniji. Ne samo na tim tribinama, pozvali smo roditelje da sudjeluju u javnoj raspravi i elektroničkim putem, da se jave Agenciji za odgoj i obrazovanje. Mi smo objavili nekoliko stotina njihovih mailova. Zanima me da li će i agencija objaviti te, da tako kažem, intervencije. Mi moramo biti prisutni jer će Jovanović reći da nam je omogućio da se javimo, a mi nismo ništa rekli.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...tavni-sud.html
Onomu koji vas može očuvati od pada i postaviti neporočne i razdragane pred Njegovom slavom, jedinomu Bogu koji nas je spasio po Isusu Kristu, našemu Gospodinu, slava, veličanstvenost, vlast i moć, kako prije svakog vremena, tako i sada i u sve vijeke! Amen.
Jd 24-25

HRVATSKA DRŽAVA IZNAD SVEGA!

Emil Čić Show - Apokalipsa danas
Što je ispregovarno s Unijom u poglavlju 23.
Tko o čemu, Josipović i Milanović o slobodi i suverenosti
Tko sve profitira na laži o Tuđmanovoj podjeli BiH u Karađorđevu?
Sustavom đavolje diverzije masonski oligarsi slomili su Tuđmana i zavladali Hrvatskom
Propaganda za EU servirana je po starom receptu 'kontrole misli' i 'proizvodnje pristanka'
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules